Nagroda w konkursie o telefon - Noc Naukowców 2012

Print
There are no translations available.

Młody geniusz w „Konkursie o telefon” na imprezie Noc Naukowców 2012

Konkursem, który wśród wielu innych propozycji i pokazów na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji przyciągnął uwagę w czasie Nocy Naukowców 2012 28 września 2012 r. był "Konkurs o telefon" mający charakter opracowanego przez pracowników Wydziału testu komputerowego. Pozwalał on na sprawdzenie własnej wiedzy uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z zakresu matematyki, fizyki, informatyki i elektroniki. W czasie całej Nocy Naukowców w konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów. Nagrodę główną, telefon Samsung Galaxy Mini II, otrzymał Hubert Sokoliński z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Przyznano również nagrody drugą i trzecią. Jednak prawdziwym odkryciem „Konkursu o telefon” był jego najmłodszy, genialny uczestnik, któremu przyznano nagrodę specjalną - telefon Samsung Galaxy Mini II. Był nim jedenastoletni Szymon Matuszczak ze Szkoły Podstawowej "Eureka" w Poznaniu. Zdobył on zdecydowanie najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie, mimo że jako uczeń szkoły podstawowej występował poza konkurencją. W trakcie rozmowy z laureatem okazało się, że dysponuje on nie tylko szeroką wiedzą z matematyki, fizyki i informatyki niewspółmierną do jego młodego wieku, ale jest on również zaawansowanym hobbystą w dziedzinie programowania smartfonów. Laureatowi nagrody specjalnej jury konkursu zaproponowało więc zostanie najmłodszym słuchaczem wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych przedmiotu Programowanie terminali mobilnych prowadzonego na II roku studiów magisterskich na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji. Szymon jest niezwykle pilnym i inteligentnym „studentem”, rozwiązującym zadania na ćwiczeniach laboratoryjnych szybciej niż wielu prawdziwych studentów.

Laureaci „Konkursu o telefon”: Stanisław Taraszkiewicz (II nagroda), Szymon Matuszczak (nagroda specjalna), Hubert Sokoliński (I nagroda)
a także dziekan Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wesołowski i członkowie jury: mgr inż. Marcin Parzy i dr inż. Michał Sybis

 

Zobacz pełny program Nocy Naukowców 2012 na wydziale Elektroniki i Telekomunikacji.

 

Last Updated on Sunday, 11 November 2012 16:20