Wydział Elektroniki i Telekomunikacji

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Badania > Konferencje > Certyfikacja i akredytacja w nauczaniu na odległość - Poznań, 27-02-2009

Certyfikacja i akredytacja w nauczaniu na odległość - Poznań, 27-02-2009

Drukuj

InCert

27 lutego 2009 w budynku wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej odbyła się konferencja poświęcona przeglądowi i analizie dostępnych w Polsce, wybranych�systemów certyfikacji kompetencji w dziedzinach ICT, oraz technicznym i ekonomicznym aspektom ich funkcjonowania.

Celem pierwszej sesji było zapoznanie z różnymi systemami certyfikacji kompetencji na przykładach kilku ponadnarodowych systemów certyfikacji. W czasie tej sesji odbyły się wykłady prezentujące przykłady niezależnych (ang. vendor-veutral) systemów szkoleń i certyfikacji: CompTIA, ECDL i InCert, oraz przykład korporacyjnego systemu certyfikacji, szkolenia i certyfikaty firmy Cisco.

Zarówno certyfikaty przyznawane przez Computing Technology Industry Association (CompTIA), jak i Europejski certyfikat umiejętności komputerowych (ECDL) czy certyfikaty Cisco są szeroko uznawanymi w całej Europie swiadectwami kompetencji w dziedzinach ICT.

Obok certyfikatów znanych już na rynku zaprezentowana zostanie nowa rodzina niezależnych certyfikatów InCert powstałych w rezultacie realizacji projektu InCert, oraz szkolenia przygotowujące do zdobycia tych certyfikatów.

Wykłady prowadzone były przez zaproszonych ekspertów organizacji CompTIA, ECDL, firmy Cisco, oraz expertów z uczelni europejskich i instytucji aktywnych w dziedzinie certyfikacji kompetencji.

W czasie drugiej sesji konferencji zostały zaprezentowane najciekawsze szkolenia i certyfikaty powstałe w ramach projektów InCert i Train2Cert, oraz była możliwość szczegółowego, indywidualnego zapoznania się z wszystkimi kursami i certyfikatami projektów, a także możliwość osobistego kontaktu i dyskusji z ich autorami.

Konferencja była przeznaczona w szczególności dla osób i firm zainteresowanych organizacją szkoleń i egzaminów certyfikujących oraz osób związanych z planowaniem szkoleń i ścieżek rozwoju kariery dla pracowników.

Poprawiony: czwartek, 31 grudnia 2009 15:14  

Szukaj

Ogłoszenia


Research Guide - Faculty of Electronics and Telecommunications


RSS