Wydział Elektroniki i Telekomunikacji

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ogłoszenia > Praca dla absolwentów
Praca dla absolwentów

Konkurs na stanowisko adiunkta w Katedrze Radiokomunikacji WEiT PP

Dziekan Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej

ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta (1 etat) w Katedrze Radiokomunikacji na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji w dyscyplinie naukowej: telekomunikacja.

Termin składania dokumentów upływa z dniem 19 czerwca.

Szczegółowe warunki konkursu są dostępne w załączonym do ogłoszenia dokumencie.

Załączniki:
Pobierz plik (Konkurs_na_st_adiunkta_w_KR_WEiT_PP_20170602.pdf)Konkurs_na_st_adiunkta_w_KR_WEiT_PP_20170602.pdf489 Kb06/02/17 07:41
Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2017 07:43

Konkurs na stypendystę w projekcie Narodowego Centrum Nauki OPUS

Ogłoszenie o konkursie na stypendystę w projekcie Narodowego Centrum Nauki OPUS pn.
„Masowa komunikacja radiowa inspirowana siecią połączeń mózgowych – BioNets”
(ang. Brain-Inspired Massive Radio Communication Networks – BioNets)

Nazwa stanowiska: doktorant – stypendysta

Wymagania:

Od kandydata oczekujemy przede wszystkim:

  • ukończonych studiów I stopnia w zakresie Elektroniki i Telekomunikacji
  • znajomości podstawowych zagadnień w zakresie radiokomunikacji
  • motywacji do pracy badawczej
  • biegłej w mowie i piśmie znajomości języka angielskiego
  • łatwości w przyswajaniu nowej wiedzy
  • umiejętności programowania w językach typu C++ lub Matlab

Opis zadań:

Poszukujemy osoby zainteresowanej realizacją pracy magisterskiej/doktorskiej w ramach projektu badawczego NCN „Masowa komunikacja radiowa inspirowana siecią połączeń mózgowych – BioNets” Projekt dotyczy projektowania sieci radiowych o gęstości ok. 1 węzłów/m2 i wysokiej oszczędności energetycznej przewidzianej dla komunikacji urządzeń Internetu Rzeczy. Celem projektu jest naukowy przełom w projektowaniu tego typu przyszłych sieci radiowych.

Typ konkursu NCN: OPUS –ST
Termin składania ofert: 25 czerwca 2017, 23:59
Forma składania ofert: poczta elektroniczna
Adres przesyłania zgłoszeń: hanna.bogucka(at)put.poznan.pl

Warunki zatrudnienia:

Warunkiem koniecznym do przyjęcia jest pozytywna ocena uzyskana w trakcie postępowania rekrutacyjnego na stypendystę projektu na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej, która odbędzie się po zakończeniu zbierania zgłoszeń kandydatów. Elementem oceny będzie rozmowa z komisją konkursową w skład której wchodzi kierownik projektu, jeden z głównych wykonawców oraz dodatkowa osoba posiadająca stopień doktora habilitowanego w Katedrze Radiokomunikacji Politechniki Poznańskiej.

Dodatkowe informacje:

Projekt planowany jest na 3 lata. Młody naukowiec otrzyma stypendium w ramach grantu NCN w wysokości 3000 zł miesięcznie

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie CV (ze spisem dotychczasowych osiągnięć), listu motywacyjnego oraz listu bądź listów rekomendacyjnych.

Załączniki:
Pobierz plik (Ogłoszenie o konkursie OPUS.pdf)Ogłoszenie o konkursie OPUS.pdf266 Kb06/02/17 05:27
Poprawiony: piątek, 02 czerwca 2017 05:28

Specjalista wsparcia IT w firmie INEA

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej w załączniku ogłoszeniem firmy INEA.

Załączniki:
Pobierz plik (INEA oferta pracy Help Desk.pdf)INEA oferta pracy Help Desk.pdf456 Kb05/31/17 10:53
Poprawiony: środa, 31 maja 2017 11:14

Inżynier Bezpieczeństwa Sieciowego

Firma Versim poszukuje kandydata na stanowisko

Inżyniera Bezpieczeństwa Sieciowego

Do Twoich zadań należeć będzie m.in.:

  • prowadzenie projektów w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego,
  • opiniowanie i konsultacje projektów teleinformatycznych pod kątem bezpieczeństwa,
  • aktywne wsparcie Partnerów biznesowych w projektach i rozmowach z Klientami,
  • prowadzenie szkoleń i prezentacji dla Partnerów i Klientów,
  • wsparcie techniczne Partnerów firmy w procesie sprzedaży i przygotowaniu ofert,
  • prowadzenie testów rozwiązań bezpieczeństwa teleinformatycznego,
  • przygotowywanie raportów z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Główne wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (Informatyka, Telekomunikacja),
  • zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa teleinformatycznego,
  • znajomość usług sieciowych (m.in. usługi katalogowe, usługi terminalowe, techniki wirtualizacji),
  • znajomość zagadnień bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych (m.in. Firewall, IPS/IDS, VPN, proxy, serwery autoryzacji),
  • znajomość metod zapobiegania zagrożeniom i atakom sieciowym,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność pracy w zespole inżynierów,
  • dobra znajomość języka angielskiego (w tym terminologii technicznej),
  • umiejętność dokumentowania i samodzielnego prezentowania wyników pracy,
  • prawo jazdy kat. B
  • gotowość do odbywania podróży służbowych,
  • doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i prezentacji publicznych,

Dodatkowymi atutami będą:

  • doświadczenie w pracy w obszarze bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych,
  • znajomość technologii i systemów backupu i archiwizacji,
  • praktyczna wiedza z zakresu rozwiązań firm Cisco, Juniper, Palo Alto, FortiNet, McAfee, Blue Coat, MobileIron, VMware,
  • znajomość języków programowania (np. C/C++, JAVA, Python),
  • praktyczna znajomość środowisk Windows Serwer i Linux/Unix,
  • posiadanie certyfikatów potwierdzających wiedzę z zakresu wymienionych wyżej technologii i rozwiązań teleinformatycznych,

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie w rozwijającej się firmie dystrybucyjnej,
  • bardzo dobrą atmosferę pracy w zespole nastawionym na dzielenie się wiedzą,
  • współpracę z doświadczonymi specjalistami,
  • możliwość specjalizacji w wybranych obszarach bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz styczność z najnowszymi trendami w dziedzinie bezpieczeństwa IT,
  • indywidualny program rozwoju pracownika wraz z planem szkoleń i certyfikacji,
  • pakiet świadczeń socjalnych.

Osoby zainteresowane podjęciem współpracy proszę o kontakt e-mailowy:

e-mail: praca@versim.pl lub e-mail: konrad.grzybowski@versim.pl

Poprawiony: wtorek, 23 maja 2017 05:26

Inżynier Elektronik

Firma Surge Cloud poszukuje kandydata o kwalifikacjach elektronika na stanowisko związane z projektowaniem i oprogramowaniem układów elektronicznych (hardware+software), opartych na technologiach przesyłu danych, przeznaczonych do sensorów IoT, (Bluetooth, WiFi, LTE oraz standardy typu LPWAN np. NB IoT).

Szczegółowa oferta oraz opis stanowiska jest w załączonym dokumencie pdf.

Załączniki:
Pobierz plik (Surge Cloud - inzynier-elektronik.pdf)Surge Cloud - inzynier-elektronik.pdf66 Kb05/09/17 12:42
Poprawiony: wtorek, 09 maja 2017 12:55

TP Teltech Sp. z o.o. poszukuje partnerów do współpracy w zakresie projektowania sieci światłowodowej

TP Teltech Sp. z o.o. to wiodący partner techniczny Orange Polska S.A. odpowiedzialny za realizację projektu Fiber to the Home (FTTH) w aglomeracjach miejskich w Polsce. Obecnie poszukujemy partnerów do współpracy w zakresie projektowania sieci światłowodowej.

Czy zatem:

  • pragniecie Państwo współpracować z prężnie rozwijającą się firmą na rynku usług telekomunikacyjnych?
  • jesteście zainteresowani podjęciem współpracy w zakresie projektowania sieci światłowodowej?
  • jesteście gotowi współpracować na podstawie różnych form zatrudnienia?

Twierdząca odpowiedź na powyższe pytania to znak, że czekamy właśnie na Was! Dołączcie do grona naszych partnerów, a zagwarantujemy Wam współpracę przy innowacyjnym projekcie.

Więcej o naszej firmie możecie dowiedzieć się z naszej strony internetowej www.tpteltech.pl.

Chęć nawiązania współpracy (wraz z CV) prosimy kierować na adres:

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 07:26

Programista Embedded w Dziale R&D

Bank Danych o Inżynierach, działając w imieniu pracodawcy, poszukuje osób na stanowisko:

Opis pracodawcy:
Jeden ze światowych liderów w branży automatyki przemysłowej.

Szczegóły oferty w załączniku.

Poprawiony: piątek, 07 października 2016 06:49

Szukaj

Ogłoszenia

Research Guide - Faculty of Electronics and Telecommunications

Oprogramowanie Terminali Mobilnych