Wydział Elektroniki i Telekomunikacji

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Ogłoszenia > Dziekanat - ogłoszenia dla studentów
Dziekanat - ogłoszenia dla studentów

Trwa wybór przedmiotów obieralnych

Drukuj

Uwaga! do 29-06-2017 (godzina 24:00) istnieje możliwość dokonania wyboru przedmiotów (z zakresu przedmiotów obieralnych), które będą realizowane w roku akademickim 2017/18.

Wybór preferowanych przedmiotów obieralnych odbywa się drogą elektroniczną, poprzez indywidualne karty do głosowania. Głosowanie zaczyna się od rejestracji pod adresem:  

http://www.et.put.poznan.pl/app/obieralne/

Po wpisaniu danych, na podany w formularzu rejestracyjnym adres email (można użyć dowolnego adresu) zostanie przesłany link do indywidualnej karty do głosowania. Karta do głosowania jest dostępna do czasu zakończenia głosowania, do zakończenia głosowania można dowolnie zmieniać zdanie i wskazać inne przedmioty. Po zamknięciu głosowania nie będzie możliwości zmiany wybranych przedmiotów. Uruchomione zostaną przedmioty, które uzyskają najwięcej głosów.

Do głosowania są uprawnieni studenci z grup:

Studia stacjonarne inżynierskie EIT (st.I): semestry 4 i 6

Studia niestacjonarne inżynierskie EIT (St.I): semestr 6

Studia stacjonarne magisterskie EIT (st.II): semestr 1 (Uwaga! wybór będzie dostępny po podziale na specjalności).

Studia niestacjonarne magisterskie EIT (st.II): semestr 2

Studia stacjonarne inżynierskie ICT (st.I): semestr 4

Studia stacjonarne magisterskie ICT (st.II): semestry 1 i 2

Zapraszamy do głosowania.

 

Poprawiony: środa, 21 czerwca 2017 08:28
 

Wyniki konkursu SEEDS for the FUTURE

Drukuj

W dniu 13 czerwca 2017 roku odbyło się posiedzenie komisji konkursowej konkursu SEEDS for the FUTURE, której celem było wyłonienie laureata konkursu. Po zapoznaniu się z dokumentacją konkursowa komisja stwierdzała, że wszystkie zgłoszone prace spełniają warunki konkursu. Następnie komisja przystąpiła do oceny prac w oparciu o kategorie wymienione w §3 pkt. 2 regulaminu konkursu tj. zgodność wiodącą tematyką konkursu (1), złożoność i trudność rozwiązywanego problemu (2) oraz opis i analiza istniejących rozwiązań (3). Wszystkie kryteria oceny była traktowane równorzędnie.

Ostatecznie komisja wyłoniła laureata konkursu, którym został Pan Paweł Wiśniewski. Wyróżniona praca pt., Cybersecurity aspects of the modern eletrical distriution grid otrzymała średnią ocenę 4,93.

W imieniu komisji

Piotr Zwierzykowski
Przewodniczący komisji

Poprawiony: środa, 14 czerwca 2017 16:41
 

Konkurs Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorską i habilitacyjną na temat własności intelektualnej

Drukuj

Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym  w załączniku ogłoszeniem dotyczącym konkursu Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej  na najlepszą pracę licencjacką, magisterską, doktorską i habilitacyjną na temat własności intelektualnej.

Załączniki:
Pobierz plik (Konkurs Urzędu Patentowego.pdf)Konkurs Urzędu Patentowego.pdf432 Kb05/23/17 08:01
Poprawiony: wtorek, 23 maja 2017 08:01
 

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Drukuj

Zapraszamy do składania wniosków o stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Termin składania wniosków do Działu Kształcenia i Spraw Studenckich
upływa dnia 05 lipca 2017 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym dokumencie.

Załączniki:
Pobierz plik (Stypendium Marszałka_2017.pdf)Stypendium Marszałka_2017.pdf329 Kb05/18/17 09:14
Poprawiony: czwartek, 18 maja 2017 09:15
 

IT for SHE

Drukuj

Rozpoczął się program IT for SHE.

Cisco jest partnerem tego nowego programu wspierającego studentki w branży IT. Trwa obecnie nabór do programu mentoringowego, w którym bierze udział pięciu świetnych specjalistów reprezentujących Cisco. Program jest adresowany do studentek kierunków informatycznych z całej Polski. Kolejnym elementem projektu będzie letni obóz dla studentek realizowany przez partnerów projektu, m.in Cisco, Intel, Ericsson, Roche. Celem programu IT for SHE jest pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy.

Więcej informacji: http://www.itforshe.pl/

Poprawiony: środa, 10 maja 2017 10:04
 

Inkubator Inżyniera Cisco

Drukuj

Rozpoczyna się piata edycja programu Inkubator Inżyniera Cisco.

Dotychczas wzięło w nim udział około 300 studentów i prawie połowa rozpoczęła pracę w zespołach technicznych w krakowskim oddziale Cisco. Program ma na celu przygotowanie studentów do rozpoczęcia kariery zawodowej w globalnej firmie IT. W ciągu 6 miesięcy studenci uczestniczą w seminariach i webinarach prowadzonych przez naszych inżynierów, przygotowują się do egzaminów certyfikacyjnych CCNA/CCNP i otrzymują vouchery na egzaminy, uczestniczą w projektach IOT, pracują z mentorami, szlifują angielski w konwersacjach z native speakerami oraz rozwijają umiejętności miękkie i poznają kulturę pracy w Cisco. Bezpośrednio po kwalifikacji do programu otrzymują informację zwrotną, jakie obszary wymagają poprawy, aby jak najlepiej wykorzystać udział w programie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy są zaproszeni do kwalifikacji na dostępne stanowiska dla absolwentów w zespołach technicznych w Cisco Kraków. Do tegorocznej edycji zapraszamy studentów ostatnich lat studiów informatycznych ( inżynierskich, licencjackich i magisterskich) z całej Polski.

Więcej o programie Inkubatora

Już w maju w wybranych miastach odbędą się spotkania ze studentami.
Miejsca, terminy i rejestracja: http://www.cisco.com/c/m/pl_pl/training-events/2017/incubator-road-show.html#registration

Poprawiony: środa, 10 maja 2017 10:06
 

Seeds for the Future 2017

Drukuj

Wystartowała IV edycja konkursu „Seeds for the Future Polska”

„Seeds for the Future” to międzynarodowy konkurs firmy HUAWEI organizowany w Polsce po razy czwarty. Jego celem jest wyłonienie uzdolnionych studentów na uczelniach wyższych i zapewnienie im możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia w zakresie nowych technologii.

Po raz czwarty w Polsce

Projekt prowadzony jest od 2008 roku (w Polsce od roku 2014) i obejmuje swoim zasięgiem 96 krajów, angażując 20 tys. studentów z ponad 280 uczelni świata.

Huawei, jako światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), stara się aktywnie uczestniczyć w procesie kształcenia młodych talentów. W tym celu poprzez program „Seeds for the Future” współpracuje z uczelniami wyższymi organizując warsztaty i szkolenia dla studentów. Dzięki takiej działalności wspieramy osoby, które w przyszłości będą zajmować się rozwojem i popularyzacją ICT. Otrzymają one nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również umiejętności praktyczne – już na starcie swojej kariery zawodowej – mówi Marzena Śliz, Dyrektor Public Affairs w Huawei Polska.

Tegoroczna edycja konkursu została po raz kolejny doceniona przez Ministerstwo Cyfryzacji, które objęło patronat honorowy nad nim. Ponadto, do grona partnerów wspierających wydarzenie dołączył instytut badawczy NASK, który objął nad programem patronat merytoryczny.

Nowe tematy i ciekawe nagrody

Dla uczelni i studentów zainteresowanych udziałem w czwartej edycji „Seeds for the Future” Huawei wraz instytutem badawczym NASK przygotował następujące tematy:

 • Cyberbezpieczeństwo – jak bezpiecznie pracować w sieci?
 • Wykorzystanie technologii 5G.
 • Zastosowanie nowych technologii dla potrzeb nowoczesnych miast.
 • Praca w chmurze – wygoda i bezpieczeństwo.

Prace konkursowe podejmujące powyższe zagadnienia należy nadsyłać do 31 maja br. na adres piotr.zwierzykowski@put.poznan.pl

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas uroczystej gali w dniu 30 czerwca 2017 r., zaś warsztaty technologiczne w siedzibie Huawei w Shenzhen odbędą się w terminie 6-17 listopada br. Z kolei, najlepsza praca wybrana przez patrona merytorycznego zostanie nagrodzona stażem w instytucie badawczym NASK.

Uczestnicy

Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych, a także podyplomowych oraz doktoranckich, na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika. Podobnie jak w latach ubiegłych, do tegorocznej edycji konkursu ponownie zaproszono 12 uczelni wyższych:

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

 • Politechnika Gdańska
 • Politechnika Łódzka
 • Politechnika Poznańska
 • Politechnika Śląska
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Politechnika Warszawska
 • Politechnika Wrocławska
 • Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Jagielloński
 • Wojskowa Akademia Techniczna
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Dzięki już kilkuletniej współpracy Huawei z polskimi uczelniami, licznej grupie studentów w ramach programu udało się wyjechać na szkolenie technologiczne do siedziby głównej firmy w Shenzhen. Podczas warsztatów mieli oni możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia ekspertów Huawei. Jest to gwarancją nie tylko ich lepszego przygotowania do podjęcia pracy w sektorze ICT, lecz także zdobycia niezbędnego doświadczenia w międzynarodowym środowisku, które zapewnia furtkę do przyszłej kariery.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska/

 

Poprawiony: środa, 10 maja 2017 09:29
 

Informacja o powołaniu komisji konkursowej

Drukuj

Dziekanat WEiT informuje o powołaniu komisji konkursowej do spraw stypendium finansowanego z środków Narodowego Centrum Nauki. Szczegóły w załączonym dokumencie.

Załączniki:
Pobierz plik (Komisja Konkursowa - stypendium finansowane NCN.pdf)Komisja Konkursowa - stypendium finansowane NCN.pdf206 Kb03/20/17 18:04
Poprawiony: poniedziałek, 20 marca 2017 18:04
 

Program Stażowy Kimball Electronics Poland

Drukuj

Zachęcamy do zapoznania się z programem stażowym znanej firmy Kimball Electronics Poland.

Złap STER Swojej Kariery! Jesteś studentem ostatnich lat studiów lub absolwentem? Chcesz zdobyć doświadczenie z zakresu procesów produkcji lub zapewnienia jakości? Aplikuj na płatny staż z możliwością zatrudnienia w Kimball Electronics Poland!

https://rekrutacja.fundacjarozwojutalentow.pl/ogloszenie/165

Szczegółowa oferta w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (20170117_Ogloszenie_stazysta_Kimball.pdf)20170117_Ogloszenie_stazysta_Kimball.pdf488 Kb01/18/17 08:06
Poprawiony: środa, 18 stycznia 2017 08:06
 

Informacja na temat stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2016/2017

Drukuj

Prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z informacją dotyczącą oferty stypendialnej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Termin składania wniosków w sekretariacie Wydziału to 16 września br.

Przypominamy, że wnioski o stypendia ministra muszą być zaopiniowane przez Radę Wydziału i podpisane przez Dziekana Wydziału. Rektor przekazuje Ministrowi jedynie pozytywnie zaopiniowane wnioski.

Wzory wniosków w formie elektronicznej, a także wskazówki dotyczące ich wypełniania, dostępne są na stronie MNiSW, na końcu informacji pod wyżej wymienionymi linkami.

Poprawiony: środa, 06 lipca 2016 11:11
 


Strona 1 z 2

Szukaj

Ogłoszenia


Research Guide - Faculty of Electronics and Telecommunications

Oprogramowanie Terminali Mobilnych